Vishay/BCcomponents K221J15C0GF5TK2
K221J15C0GF5TK2 picture photo
Mfg. Part Number
K221J15C0GF5TK2
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K221J15C0GF5TK2.pdf
Availability of K221J15C0GF5TK2
QUANTITY
K221J15C0GF5TK2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K221J15C0GF5TK2
Internal Part NumberEIS-K221J15C0GF5TK2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K221J15C0GF5TK2
Related LinksK221J15, K221J15C0GF5TK2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K221J15C0GF5TK2 Details Description
Related parts for K221J15C0GF5TK2
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 20mA 6-DSBGA datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CA,50,MTRJ-SC datasheet.pdf
LED DEEP BLUE 455NM SMD datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
4,7UF 50V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf