Vishay/BCcomponents K221J15C0GF5TL2
K221J15C0GF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K221J15C0GF5TL2
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K221J15C0GF5TL2.pdf
Availability of K221J15C0GF5TL2
QUANTITY
K221J15C0GF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K221J15C0GF5TL2
Internal Part NumberEIS-K221J15C0GF5TL2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K221J15C0GF5TL2
Related LinksK221J15, K221J15C0GF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K221J15C0GF5TL2 Details Description
Related parts for K221J15C0GF5TL2
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HOLDER COIN CELL BATTERY datasheet.pdf
CER RESONATOR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 16A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
TOP MOUNT 8 PORT NPN 10 PVC datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.047UF RADIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL REAR 3MM FLAT 5MM datasheet.pdf