Vishay/BCcomponents K221K10C0GF5TH5
K221K10C0GF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K221K10C0GF5TH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K221K10C0GF5TH5.pdf
Availability of K221K10C0GF5TH5
QUANTITY
K221K10C0GF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K221K10C0GF5TH5
Internal Part NumberEIS-K221K10C0GF5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K221K10C0GF5TH5
Related LinksK221K10, K221K10C0GF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K221K10C0GF5TH5 Details Description
Related parts for K221K10C0GF5TH5
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMC datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 4V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
RELAY TIME ANALG 8A 24-240V DIN datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf