Vishay/BCcomponents K221K10C0GF5TH5
K221K10C0GF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K221K10C0GF5TH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K221K10C0GF5TH5.pdf
Availability of K221K10C0GF5TH5
QUANTITY
K221K10C0GF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K221K10C0GF5TH5
Internal Part NumberEIS-K221K10C0GF5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K221K10C0GF5TH5
Related LinksK221K10, K221K10C0GF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K221K10C0GF5TH5 Details Description
Related parts for K221K10C0GF5TH5
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC OPAMP/COMP/REF MICROPWR 8-DFN datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
CONNECTOR CABLE datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.60mm pitch datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SOP datasheet.pdf
PURLIN CLIP FOR 1/16 - 5/32 VERT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf