Vishay/BCcomponents K221K10X7RH5UL2
K221K10X7RH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K221K10X7RH5UL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K221K10X7RH5UL2.pdf
Availability of K221K10X7RH5UL2
QUANTITY
K221K10X7RH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K221K10X7RH5UL2
Internal Part NumberEIS-K221K10X7RH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K221K10X7RH5UL2
Related LinksK221K10, K221K10X7RH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K221K10X7RH5UL2 Details Description
Related parts for K221K10X7RH5UL2
IC TRPL 8BIT VIDEO ADC 144LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 510K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF1B ACCESSORY datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf