Vishay/BCcomponents K221M10X7RH5UL2
K221M10X7RH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K221M10X7RH5UL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K221M10X7RH5UL2.pdf
Availability of K221M10X7RH5UL2
QUANTITY
K221M10X7RH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K221M10X7RH5UL2
Internal Part NumberEIS-K221M10X7RH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K221M10X7RH5UL2
Related LinksK221M10, K221M10X7RH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K221M10X7RH5UL2 Details Description
Related parts for K221M10X7RH5UL2
IDC CABLE - MCF16K/MC16M/MCF16K datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
LED 5MM VERT SUP CLEAR GRN PC MT datasheet.pdf
RES 30 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 198K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
ZACK STRIP datasheet.pdf
OSC MEMS 27.12MHZ CMOS SMD datasheet.pdf