Vishay/BCcomponents K222J20C0GH5TK2
K222J20C0GH5TK2 picture photo
Mfg. Part Number
K222J20C0GH5TK2
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K222J20C0GH5TK2.pdf
Availability of K222J20C0GH5TK2
QUANTITY
K222J20C0GH5TK2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K222J20C0GH5TK2
Internal Part NumberEIS-K222J20C0GH5TK2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K222J20C0GH5TK2
Related LinksK222J20, K222J20C0GH5TK2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K222J20C0GH5TK2 Details Description
Related parts for K222J20C0GH5TK2
IC SWITCH QUAD SPST 20LFCSP datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 170NS 28EDIP datasheet.pdf
TERM TURRET SNGL GEB 13.125" L datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf