Vishay/BCcomponents K222J20C0GH5UL2
K222J20C0GH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K222J20C0GH5UL2
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K222J20C0GH5UL2.pdf
Availability of K222J20C0GH5UL2
QUANTITY
K222J20C0GH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K222J20C0GH5UL2
Internal Part NumberEIS-K222J20C0GH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K222J20C0GH5UL2
Related LinksK222J20, K222J20C0GH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K222J20C0GH5UL2 Details Description
Related parts for K222J20C0GH5UL2
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20-QSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 60POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 70POS SMD datasheet.pdf
TRMINATOR USB PORT 33OHM SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 12.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf