Vishay/BCcomponents K222K10X7RF5UH5
K222K10X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K222K10X7RF5UH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K222K10X7RF5UH5.pdf
Availability of K222K10X7RF5UH5
QUANTITY
K222K10X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K222K10X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K222K10X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.242" (6.14mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K222K10X7RF5UH5
Related LinksK222K10, K222K10X7RF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K222K10X7RF5UH5 Details Description
Related parts for K222K10X7RF5UH5
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 86POS .156 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 1KOHM 25C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .10" TRHL GOLD datasheet.pdf