Vishay/BCcomponents K222K10X7RH5UH5
K222K10X7RH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K222K10X7RH5UH5
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K222K10X7RH5UH5.pdf
Availability of K222K10X7RH5UH5
QUANTITY
K222K10X7RH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K222K10X7RH5UH5
Internal Part NumberEIS-K222K10X7RH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.242" (6.14mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K222K10X7RH5UH5
Related LinksK222K10, K222K10X7RH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K222K10X7RH5UH5 Details Description
Related parts for K222K10X7RH5UH5
IC OPAMP CFA 1.44GHZ SOT23-6 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf