Vishay/BCcomponents K222K15X7RH5UL2
K222K15X7RH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K222K15X7RH5UL2
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K222K15X7RH5UL2.pdf
Availability of K222K15X7RH5UL2
QUANTITY
K222K15X7RH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K222K15X7RH5UL2
Internal Part NumberEIS-K222K15X7RH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K222K15X7RH5UL2
Related LinksK222K15, K222K15X7RH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K222K15X7RH5UL2 Details Description
Related parts for K222K15X7RH5UL2
IC REG LDO 5V 5A TO263-5 datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
BLOCKOUT DEVICE FOR SC ADAPTERS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 15ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf