Vishay/BCcomponents K222K20C0GK5TH5
K222K20C0GK5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K222K20C0GK5TH5
Brief Description
CAP CER 2200PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K222K20C0GK5TH5.pdf
Availability of K222K20C0GK5TH5
QUANTITY
K222K20C0GK5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K222K20C0GK5TH5
Internal Part NumberEIS-K222K20C0GK5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K222K20C0GK5TH5
Related LinksK222K20, K222K20C0GK5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K222K20C0GK5TH5 Details Description
Related parts for K222K20C0GK5TH5
CONN SOCKET CONTACT GOLD PCB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32K 16MHZ OTP 40-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M18 7MM NC datasheet.pdf
X SERIES KP LDC MULT-LINE datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 6.5VOUT 25W datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 3POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 420W datasheet.pdf