Vishay/BCcomponents K223K15X7RH53H5
K223K15X7RH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K223K15X7RH53H5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K223K15X7RH53H5.pdf
Availability of K223K15X7RH53H5
QUANTITY
K223K15X7RH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K223K15X7RH53H5
Internal Part NumberEIS-K223K15X7RH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K223K15X7RH53H5
Related LinksK223K15, K223K15X7RH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K223K15X7RH53H5 Details Description
Related parts for K223K15X7RH53H5
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 3-36V 350MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
CAP CER 200PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
IC REG LDO PROG 0.3A DL datasheet.pdf