Vishay/BCcomponents K223K15X7RH5TH5
K223K15X7RH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K223K15X7RH5TH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K223K15X7RH5TH5.pdf
Availability of K223K15X7RH5TH5
QUANTITY
K223K15X7RH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K223K15X7RH5TH5
Internal Part NumberEIS-K223K15X7RH5TH5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.257" (6.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K223K15X7RH5TH5
Related LinksK223K15, K223K15X7RH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K223K15X7RH5TH5 Details Description
Related parts for K223K15X7RH5TH5
LED AMBER CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP14S/AE14M/X datasheet.pdf
Connector Receptacle 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 DL 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
LED ASSY VERT datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 22POS HL LOW P datasheet.pdf