Vishay/BCcomponents K223K20X7RL53H5
K223K20X7RL53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K223K20X7RL53H5
Brief Description
CAP CER 0.022UF 500V X7R RADIAL
Datasheet Download
K223K20X7RL53H5.pdf
Availability of K223K20X7RL53H5
QUANTITY
K223K20X7RL53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K223K20X7RL53H5
Internal Part NumberEIS-K223K20X7RL53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K223K20X7RL53H5
Related LinksK223K20, K223K20X7RL53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K223K20X7RL53H5 Details Description
Related parts for K223K20X7RL53H5
TERM RING TUBE N INS 4AWG 3/8 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
GASKET datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X55MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 64POS datasheet.pdf
BOX S STEEL 11.36"L X 10.24"W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf