Vishay/BCcomponents K223M15X7RF5TL2
K223M15X7RF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K223M15X7RF5TL2
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K223M15X7RF5TL2.pdf
Availability of K223M15X7RF5TL2
QUANTITY
K223M15X7RF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K223M15X7RF5TL2
Internal Part NumberEIS-K223M15X7RF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K223M15X7RF5TL2
Related LinksK223M15, K223M15X7RF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K223M15X7RF5TL2 Details Description
Related parts for K223M15X7RF5TL2
MOSFET N-CH 100V 1.5A SOT223 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 10POS .156 GRN datasheet.pdf
RES SMD 2.15M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 42POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 19.5UH 3A 93 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 777 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL AD7367 datasheet.pdf
OPTOISO 4KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
TV 6C 6#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf