Vishay/BCcomponents K223M15X7RH5UL2
K223M15X7RH5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K223M15X7RH5UL2
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K223M15X7RH5UL2.pdf
Availability of K223M15X7RH5UL2
QUANTITY
K223M15X7RH5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K223M15X7RH5UL2
Internal Part NumberEIS-K223M15X7RH5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K223M15X7RH5UL2
Related LinksK223M15, K223M15X7RH5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K223M15X7RH5UL2 Details Description
Related parts for K223M15X7RH5UL2
CONN HEADER .100 SINGL STR 5POS datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 20MSPS 64LFCSP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
BEAD FERRITE 150 OHM 2A datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
15W 2X 5V DC INPUT 8.4-36V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT THRU SKT datasheet.pdf