Vishay/BCcomponents K223Z15Y5VF53L2
K223Z15Y5VF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K223Z15Y5VF53L2
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K223Z15Y5VF53L2.pdf
Availability of K223Z15Y5VF53L2
QUANTITY
K223Z15Y5VF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K223Z15Y5VF53L2
Internal Part NumberEIS-K223Z15Y5VF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K223Z15Y5VF53L2
Related LinksK223Z15, K223Z15Y5VF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K223Z15Y5VF53L2 Details Description
Related parts for K223Z15Y5VF53L2
RES 4.7 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MODULATOR SIGMA-DELTA 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TOOL WIRING JIG FOR SOLDER PLUG datasheet.pdf
HEATSHRINK 2:1 12.7MM ID 50MM L datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 250V X7R 2225 datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
PREM 3D FLMNT LIGHT SKIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf