Vishay/BCcomponents K224Z15Y5VF53L2
K224Z15Y5VF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K224Z15Y5VF53L2
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K224Z15Y5VF53L2.pdf
Availability of K224Z15Y5VF53L2
QUANTITY
K224Z15Y5VF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K224Z15Y5VF53L2
Internal Part NumberEIS-K224Z15Y5VF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K224Z15Y5VF53L2
Related LinksK224Z15, K224Z15Y5VF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K224Z15Y5VF53L2 Details Description
Related parts for K224Z15Y5VF53L2
IC CPLD 36MC 6NS 44PLCC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 6-32 NYLON 1-3/4" datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 100V 8A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf