Littelfuse K2400F23RP
K2400F23RP picture photo
Mfg. Part Number
K2400F23RP
Brief Description
SIDAC 220-250V 1A TO92
Datasheet Download
K2400F23RP.pdf
Availability of K2400F23RP
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
K2400F23RP Order Process
Ship out your order
Specifications of K2400F23RP
Internal Part NumberEIS-K2400F23RP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover220 ~ 250V
Current - Breakover10µA
Current - Hold (Ih) (Max)150mA
Current - Peak Output1A
Package / CaseTO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) Formed Leads
Supplier Device PackageTO-92
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K2400F23RP
Related LinksK2400, K2400F23RP Datasheet, Littelfuse Distributor
K2400F23RP Details Description
Related parts for K2400F23RP
JUMPER-H1502TR/A3049R/H1500TR 4" datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W datasheet.pdf
VARISTOR 90V 800A 2220 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR OVER/UND 8-SOIC datasheet.pdf
CONN SPADE TONGUE 22-16AWG #8 datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 1K OHM 20SSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 25A 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 113W datasheet.pdf