Vishay/BCcomponents K271K10X7RF5UH5
K271K10X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K271K10X7RF5UH5
Brief Description
CAP CER 270PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K271K10X7RF5UH5.pdf
Availability of K271K10X7RF5UH5
QUANTITY
K271K10X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K271K10X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K271K10X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance270pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K271K10X7RF5UH5
Related LinksK271K10, K271K10X7RF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K271K10X7RF5UH5 Details Description
Related parts for K271K10X7RF5UH5
RES SMD 59 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
UPS 3KVA 2250W 9OUT RACK MOUNT datasheet.pdf
IC FOM MANAGEMENT W/CALIBR 24MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RELAY REED DPST 750MA 12V datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED DIFFUSESD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf