Vishay/BCcomponents K271K15C0GL5UH5
K271K15C0GL5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K271K15C0GL5UH5
Brief Description
CAP CER 270PF 500V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K271K15C0GL5UH5.pdf
Availability of K271K15C0GL5UH5
QUANTITY
K271K15C0GL5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K271K15C0GL5UH5
Internal Part NumberEIS-K271K15C0GL5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance270pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K271K15C0GL5UH5
Related LinksK271K15, K271K15C0GL5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K271K15C0GL5UH5 Details Description
Related parts for K271K15C0GL5UH5
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
RES MO 1W 332 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 12V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO15 datasheet.pdf
CONV DC/DC +/-12V +/-415MA DIP datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 10A SOLDER datasheet.pdf
LEAD XHL HOOK-BAN PLUG BLK 36" datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
VARISTOR 459V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf