Vishay/BCcomponents K271M15X7RF5TH5
K271M15X7RF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K271M15X7RF5TH5
Brief Description
CAP CER 270PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K271M15X7RF5TH5.pdf
Availability of K271M15X7RF5TH5
QUANTITY
K271M15X7RF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K271M15X7RF5TH5
Internal Part NumberEIS-K271M15X7RF5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K271M15X7RF5TH5
Related LinksK271M15, K271M15X7RF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K271M15X7RF5TH5 Details Description
Related parts for K271M15X7RF5TH5
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRANS 2NPN/2PNP 20V 2.5A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MT PINS datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 12V WT FLAT YELLOW datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
120MHZ 2CH FUNCTION GENERATOR datasheet.pdf
762 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 240VAC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf