Vishay/BCcomponents K272K15X7RK5UH5
K272K15X7RK5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K272K15X7RK5UH5
Brief Description
CAP CER 2700PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K272K15X7RK5UH5.pdf
Availability of K272K15X7RK5UH5
QUANTITY
K272K15X7RK5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K272K15X7RK5UH5
Internal Part NumberEIS-K272K15X7RK5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K272K15X7RK5UH5
Related LinksK272K15, K272K15X7RK5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K272K15X7RK5UH5 Details Description
Related parts for K272K15X7RK5UH5
CAP TANT 4.7UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.24KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
10+10DIL MALE HORIZ F/LATCH datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 45V TO-263AB datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
A/L UNIV HDR 40P VERT SHT LAT datasheet.pdf
IC SDRAM 256MB 133MHZ CL2 90BGA datasheet.pdf
32-Channel, 3 V/5 V, Single-Supply, 14-Bit, Voltage Output DAC IC datasheet.pdf