Vishay/BCcomponents K272K20C0GK5UH5
K272K20C0GK5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K272K20C0GK5UH5
Brief Description
CAP CER 2700PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K272K20C0GK5UH5.pdf
Availability of K272K20C0GK5UH5
QUANTITY
K272K20C0GK5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K272K20C0GK5UH5
Internal Part NumberEIS-K272K20C0GK5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K272K20C0GK5UH5
Related LinksK272K20, K272K20C0GK5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K272K20C0GK5UH5 Details Description
Related parts for K272K20C0GK5UH5
IC OPAMP JFET 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SCR SENS 200V 6A TO-252 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.4A D2PAK datasheet.pdf
IC CASCADEABL AMP 350MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TFLEX HR6140 9" X 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 5PR SHLD 300V datasheet.pdf