Vishay/BCcomponents K272M10X7RF5UL2
K272M10X7RF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K272M10X7RF5UL2
Brief Description
CAP CER 2700PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K272M10X7RF5UL2.pdf
Availability of K272M10X7RF5UL2
QUANTITY
K272M10X7RF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K272M10X7RF5UL2
Internal Part NumberEIS-K272M10X7RF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K272M10X7RF5UL2
Related LinksK272M10, K272M10X7RF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K272M10X7RF5UL2 Details Description
Related parts for K272M10X7RF5UL2
CAP CER 15PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 560K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
HC-P:2XRJ45(F/F) datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 71MA 40 OHM SMD datasheet.pdf
DR BTS 24 ASY CPT datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CIR 55C 55#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf