Vishay/BCcomponents K300J10C0GF5WH5
K300J10C0GF5WH5 picture photo
Mfg. Part Number
K300J10C0GF5WH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K300J10C0GF5WH5.pdf
Availability of K300J10C0GF5WH5
QUANTITY
K300J10C0GF5WH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K300J10C0GF5WH5
Internal Part NumberEIS-K300J10C0GF5WH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K300J10C0GF5WH5
Related LinksK300J10, K300J10C0GF5WH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K300J10C0GF5WH5 Details Description
Related parts for K300J10C0GF5WH5
IC LIU T1/E1/J1 QUAD 3.3V 144BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 18POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
OSC VCXO 153.6MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 30 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf