Vishay/BCcomponents K330J15C0GF55K2
K330J15C0GF55K2 picture photo
Mfg. Part Number
K330J15C0GF55K2
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K330J15C0GF55K2.pdf
Availability of K330J15C0GF55K2
QUANTITY
K330J15C0GF55K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K330J15C0GF55K2
Internal Part NumberEIS-K330J15C0GF55K2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K330J15C0GF55K2
Related LinksK330J15, K330J15C0GF55K2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K330J15C0GF55K2 Details Description
Related parts for K330J15C0GF55K2
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR PHOTO HORZ 98' THRUBEAM datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X36X2 120QFP datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 120NS 24DIP datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BREAK 4POS datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .254M 33POS datasheet.pdf
IC RFID READER MODULE 100LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 830MA 182 MOHM datasheet.pdf
RES 1K OHM .2W .005% FOIL datasheet.pdf