Vishay/BCcomponents K330J15C0GF5UH5
K330J15C0GF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K330J15C0GF5UH5
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K330J15C0GF5UH5.pdf
Availability of K330J15C0GF5UH5
QUANTITY
K330J15C0GF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K330J15C0GF5UH5
Internal Part NumberEIS-K330J15C0GF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K330J15C0GF5UH5
Related LinksK330J15, K330J15C0GF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K330J15C0GF5UH5 Details Description
Related parts for K330J15C0GF5UH5
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 10NS 208CABGA datasheet.pdf
CAP 10F 2.3V THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN 45D datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf