Vishay/BCcomponents K330J15C0GH53H5
K330J15C0GH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K330J15C0GH53H5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K330J15C0GH53H5.pdf
Availability of K330J15C0GH53H5
QUANTITY
K330J15C0GH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K330J15C0GH53H5
Internal Part NumberEIS-K330J15C0GH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K330J15C0GH53H5
Related LinksK330J15, K330J15C0GH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K330J15C0GH53H5 Details Description
Related parts for K330J15C0GH53H5
TRIMMER 20K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
HEAT SINK 32.5 X 32.5 X 19.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 520MA 905 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 681K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
POWER ENTRY datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf