Vishay/BCcomponents K330J15C0GK53H5
K330J15C0GK53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K330J15C0GK53H5
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K330J15C0GK53H5.pdf
Availability of K330J15C0GK53H5
QUANTITY
K330J15C0GK53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K330J15C0GK53H5
Internal Part NumberEIS-K330J15C0GK53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)