Vishay/BCcomponents K330J15C0GL5TH5
K330J15C0GL5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K330J15C0GL5TH5
Brief Description
CAP CER 33PF 500V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K330J15C0GL5TH5.pdf
Availability of K330J15C0GL5TH5
QUANTITY
K330J15C0GL5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K330J15C0GL5TH5
Internal Part NumberEIS-K330J15C0GL5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K330J15C0GL5TH5
Related LinksK330J15, K330J15C0GL5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K330J15C0GL5TH5 Details Description
Related parts for K330J15C0GL5TH5
CONN HEADR BRKWAY .100 02POS STR datasheet.pdf
IC MULTI-CH CTRLR 132CQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 120POS 3A datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 800MA 130 MOHM datasheet.pdf
LED WARM WHITE 3000K 80CRI 4SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 312.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf