Vishay/BCcomponents K330J15C0GL5TH5
K330J15C0GL5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K330J15C0GL5TH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 500V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K330J15C0GL5TH5.pdf
Availability of K330J15C0GL5TH5
QUANTITY
K330J15C0GL5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K330J15C0GL5TH5
Internal Part NumberEIS-K330J15C0GL5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K330J15C0GL5TH5
Related LinksK330J15, K330J15C0GL5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K330J15C0GL5TH5 Details Description
Related parts for K330J15C0GL5TH5
JUMPER-H1503TR/A3048B/H1503TR10" datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 LP 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 57.6KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 16 AWG GRN datasheet.pdf