Vishay/BCcomponents K330K10C0GF53L2
K330K10C0GF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K330K10C0GF53L2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K330K10C0GF53L2.pdf
Availability of K330K10C0GF53L2
QUANTITY
K330K10C0GF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K330K10C0GF53L2
Internal Part NumberEIS-K330K10C0GF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K330K10C0GF53L2
Related LinksK330K10, K330K10C0GF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K330K10C0GF53L2 Details Description
Related parts for K330K10C0GF53L2
TOOL INSERT/EXTRACT TIP 25-KIT datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf