Vishay/BCcomponents K330K15C0GH53H5
K330K15C0GH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K330K15C0GH53H5
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K330K15C0GH53H5.pdf
Availability of K330K15C0GH53H5
QUANTITY
K330K15C0GH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K330K15C0GH53H5
Internal Part NumberEIS-K330K15C0GH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K330K15C0GH53H5
Related LinksK330K15, K330K15C0GH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K330K15C0GH53H5 Details Description
Related parts for K330K15C0GH53H5
IC CPU RISC W/LLC&CAN 48-CSP datasheet.pdf
KNOB CLR GLOSS.75"DIA .125"SHAFT datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL SPI I2C TSOT23-8 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 5A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 4.2V 0.15A 5SOT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
OSC XO 6.25MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf