Vishay/BCcomponents K331J15C0GK5TL2
K331J15C0GK5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K331J15C0GK5TL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K331J15C0GK5TL2.pdf
Availability of K331J15C0GK5TL2
QUANTITY
K331J15C0GK5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K331J15C0GK5TL2
Internal Part NumberEIS-K331J15C0GK5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K331J15C0GK5TL2
Related LinksK331J15, K331J15C0GK5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K331J15C0GK5TL2 Details Description
Related parts for K331J15C0GK5TL2
CAP TANT 470UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
IC REG BCK BST ADJ 0.8A DL 10DFN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1V 1A datasheet.pdf
CABLE TIE METAL BARB 27.5" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf