Vishay/BCcomponents K331J15C0GL5TH5
K331J15C0GL5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K331J15C0GL5TH5
Brief Description
CAP CER 330PF 500V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K331J15C0GL5TH5.pdf
Availability of K331J15C0GL5TH5
QUANTITY
K331J15C0GL5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K331J15C0GL5TH5
Internal Part NumberEIS-K331J15C0GL5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K331J15C0GL5TH5
Related LinksK331J15, K331J15C0GL5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K331J15C0GL5TH5 Details Description
Related parts for K331J15C0GL5TH5
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.79KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
STEREO A/V DIRECT BOX datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED DOT MATRIX 5X7 0.3" RED CA datasheet.pdf
PCB RULER 6" datasheet.pdf