Vishay/BCcomponents K331K15C0GF53L2
K331K15C0GF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K331K15C0GF53L2
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K331K15C0GF53L2.pdf
Availability of K331K15C0GF53L2
QUANTITY
K331K15C0GF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K331K15C0GF53L2
Internal Part NumberEIS-K331K15C0GF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K331K15C0GF53L2
Related LinksK331K15, K331K15C0GF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K331K15C0GF53L2 Details Description
Related parts for K331K15C0GF53L2
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC SW QUAD ANLG ESD SPST 16-DIP datasheet.pdf
CONN STACKER .156" 9POS SGL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CGRID SMT BKWY HDR 15 SAU 8CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf