Vishay/BCcomponents K331K15C0GH5TH5
K331K15C0GH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K331K15C0GH5TH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K331K15C0GH5TH5.pdf
Availability of K331K15C0GH5TH5
QUANTITY
K331K15C0GH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K331K15C0GH5TH5
Internal Part NumberEIS-K331K15C0GH5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K331K15C0GH5TH5
Related LinksK331K15, K331K15C0GH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K331K15C0GH5TH5 Details Description
Related parts for K331K15C0GH5TH5
IC OCTAL TRANSPAR LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
HD VT TH SHRD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 166MHZ 54BGA datasheet.pdf