Vishay/BCcomponents K331K15X7RF53L2
K331K15X7RF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K331K15X7RF53L2
Brief Description
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K331K15X7RF53L2.pdf
Availability of K331K15X7RF53L2
QUANTITY
K331K15X7RF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K331K15X7RF53L2
Internal Part NumberEIS-K331K15X7RF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K331K15X7RF53L2
Related LinksK331K15, K331K15X7RF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K331K15X7RF53L2 Details Description
Related parts for K331K15X7RF53L2
FIXED IND 150UH 920MA 220 MOHM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 342MA 600 MOHM datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.050" UNIV datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 32VAC/VDC 8AG datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM RND 14.3MM datasheet.pdf
CONN RCPT 0.4MM 70POS DUAL SMD datasheet.pdf
IC BATT PROT 2-4CELL LIION 8WSON datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 500MW SOD123 datasheet.pdf