Vishay/BCcomponents K331M15X7RK5TH5
K331M15X7RK5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K331M15X7RK5TH5
Brief Description
CAP CER 330PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K331M15X7RK5TH5.pdf
Availability of K331M15X7RK5TH5
QUANTITY
K331M15X7RK5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K331M15X7RK5TH5
Internal Part NumberEIS-K331M15X7RK5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K331M15X7RK5TH5
Related LinksK331M15, K331M15X7RK5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K331M15X7RK5TH5 Details Description
Related parts for K331M15X7RK5TH5
SW KNOB SQ 3-POS DPDT 125V datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 8POS DL .100 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC AUD PRO ATV/SIF DECODE 80LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 50POS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 5W T18 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
TWEEZER REM M/8-06 RV B NO MARK datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf