Vishay/BCcomponents K332K20C0GH5UH5
K332K20C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K332K20C0GH5UH5
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K332K20C0GH5UH5.pdf
Availability of K332K20C0GH5UH5
QUANTITY
K332K20C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K332K20C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K332K20C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K332K20C0GH5UH5
Related LinksK332K20, K332K20C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K332K20C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K332K20C0GH5UH5
JUMPER-H2730TR/C2016G/H2730TR 8" datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
DIODE GPP 0.5A 600V MINI TO269AA datasheet.pdf
FUSE MOD 600A 700V BLADE datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 3/8" 6.13" datasheet.pdf