Vishay/BCcomponents K333K15X7RF53H5
K333K15X7RF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K333K15X7RF53H5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K333K15X7RF53H5.pdf
Availability of K333K15X7RF53H5
QUANTITY
K333K15X7RF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K333K15X7RF53H5
Internal Part NumberEIS-K333K15X7RF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K333K15X7RF53H5
Related LinksK333K15, K333K15X7RF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K333K15X7RF53H5 Details Description
Related parts for K333K15X7RF53H5
IC SRAM 18MBIT 100MHZ 100LQFP datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
THERM NTC 120OHM 5% 0805 SMD datasheet.pdf
FERRITE CHIP 10 OHM 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT SKT datasheet.pdf