Vishay/BCcomponents K333K20X7RK53H5
K333K20X7RK53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K333K20X7RK53H5
Brief Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K333K20X7RK53H5.pdf
Availability of K333K20X7RK53H5
QUANTITY
K333K20X7RK53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K333K20X7RK53H5
Internal Part NumberEIS-K333K20X7RK53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K333K20X7RK53H5
Related LinksK333K20, K333K20X7RK53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K333K20X7RK53H5 Details Description
Related parts for K333K20X7RK53H5
IC CAN TXRX FAULT-TOL 14-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 17.1UH 1.65A 110 MOHM datasheet.pdf
XFRMR GATE DRIVE 403UH 1:1 SMD datasheet.pdf
SENSOR MOTION PIR MICRO 1UA WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
DC-DC CONVRT 0.7525-5.5V 3A 5SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.5VC SMB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 13.8V 10W datasheet.pdf