Vishay/BCcomponents K333K20X7RK5TH5
K333K20X7RK5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K333K20X7RK5TH5
Brief Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K333K20X7RK5TH5.pdf
Availability of K333K20X7RK5TH5
QUANTITY
K333K20X7RK5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K333K20X7RK5TH5
Internal Part NumberEIS-K333K20X7RK5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K333K20X7RK5TH5
Related LinksK333K20, K333K20X7RK5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K333K20X7RK5TH5 Details Description
Related parts for K333K20X7RK5TH5
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R 2-DIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 1500W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC SWITCH DDR2 DDR3 2X1 48TFBGA datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 300MA 130 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
POWER SUP MODULE 6A 24VDC 5VDC datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 2% 1/8W 0505 datasheet.pdf