Vishay/BCcomponents K333K20X7RK5TL2
K333K20X7RK5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K333K20X7RK5TL2
Brief Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K333K20X7RK5TL2.pdf
Availability of K333K20X7RK5TL2
QUANTITY
K333K20X7RK5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K333K20X7RK5TL2
Internal Part NumberEIS-K333K20X7RK5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K333K20X7RK5TL2
Related LinksK333K20, K333K20X7RK5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K333K20X7RK5TL2 Details Description
Related parts for K333K20X7RK5TL2
IC OFFLINE SWIT PWM OCP HV 8DIP datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 6 COIL 7.94UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMC datasheet.pdf
CONN HOUSING GVH 8POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG RED 1000' datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 50PIN GOLD STR PCB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf