Vishay/BCcomponents K390K10C0GH53H5
K390K10C0GH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K390K10C0GH53H5
Brief Description
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K390K10C0GH53H5.pdf
Availability of K390K10C0GH53H5
QUANTITY
K390K10C0GH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K390K10C0GH53H5
Internal Part NumberEIS-K390K10C0GH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K390K10C0GH53H5
Related LinksK390K10, K390K10C0GH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K390K10C0GH53H5 Details Description
Related parts for K390K10C0GH53H5
IDC CABLE - MDK14K/MC14G/X datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 280V 250A MS013 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 2.6A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 56TSOP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf
CONN PLUG SAS datasheet.pdf
FIXED IND 1.3NH 320MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf