Vishay/BCcomponents K390K10C0GH5UH5
K390K10C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K390K10C0GH5UH5
Brief Description
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K390K10C0GH5UH5.pdf
Availability of K390K10C0GH5UH5
QUANTITY
K390K10C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K390K10C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K390K10C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K390K10C0GH5UH5
Related LinksK390K10, K390K10C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K390K10C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K390K10C0GH5UH5
CONN HEADER 6POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 1W DO41 datasheet.pdf
PC INDUST 15" BLK 1.3GHZ 512MB 2 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8027ART datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 30A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
FIXED IND 100MH 90MA 76 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 630VDC RDL datasheet.pdf
SMA RP BLKHD JACK-AMC PLUG 200MM datasheet.pdf