Vishay/BCcomponents K390K15C0GK5UL2
K390K15C0GK5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K390K15C0GK5UL2
Brief Description
CAP CER 39PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K390K15C0GK5UL2.pdf
Availability of K390K15C0GK5UL2
QUANTITY
K390K15C0GK5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K390K15C0GK5UL2
Internal Part NumberEIS-K390K15C0GK5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K390K15C0GK5UL2
Related LinksK390K15, K390K15C0GK5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K390K15C0GK5UL2 Details Description
Related parts for K390K15C0GK5UL2
PANEL FRONT 19X1.7X0.12" BE/GY datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
DSUB PANEL MOUNT FRAME 25POS datasheet.pdf
LINE SOCKET 6.35MM 3P SCREENED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf