Vishay/BCcomponents K391J15C0GK53H5
K391J15C0GK53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K391J15C0GK53H5
Brief Description
CAP CER 390PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K391J15C0GK53H5.pdf
Availability of K391J15C0GK53H5
QUANTITY
K391J15C0GK53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K391J15C0GK53H5
Internal Part NumberEIS-K391J15C0GK53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K391J15C0GK53H5
Related LinksK391J15, K391J15C0GK53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K391J15C0GK53H5 Details Description
Related parts for K391J15C0GK53H5
TOOL SLITTER 1.0-1.4" RND CBL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HU STRND 24AWG DARK BLUE 5000' datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC R-6 datasheet.pdf
OSC MEMS 400.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf